יותר מאשר מורה לפסנתר

מֵעֵבֶר ללימודי פסנתר

  • כמסלול בפני עצמו, או במקביל למסלול לימודי פסנתר ניתן לשלב בתוכנית הלימוד שלנו בסטודיו לפסנתר לימוד מקיף של התיאוריה של המוזיקה מהצעד הראשון, פיתוח השמיעה המוזיקלית – החל מהוצאת שירים משמיעה לנגינה בפסנתר ועד לפיתוח שמיעה ברמה אקדמית, הרמוניה בסיסית והרמוניה מורכבת (כולל הרמוניית ג'אז) וכן הכנה לאודישנים ולמבחני כניסה למוסדות אקדמיים במוסיקה בכל מקצועות התיאוריה. כמורה לפסנתר ששם את המוסיקה במקום הראשון מעבר לנגינה המכנית חשוב לי להעביר את יסודות המוסיקה החל מרמת הבסיס, דבר המעניק לנגינה בפסנתר ערך מוסף משמעותי. כל תלמיד זקוק למינונים שונים של התוכן התיאורטי ואני מקפיד להתאים את המינון ואת סוג התוכן לפי הצרכים הספציפיים של כל תלמיד ותלמיד שמגיע אלי.
  • רוצים להלחין? כמורה לפסנתר אני מאמין שפיתוח היצירתיות הינו ערך מוסף גדול אם הוא יכול להיכלל במסגרת לימוד פסנתר. לא כל אחד שמחפש מורה לפסנתר חושב על האפשרות לשלב אילתור או הלחנה, אך בפני לא מעטים אני מציג את האופציה הזו וניתן למעשה לשלב אצלי בסטודיו לפסנתר לימודי הלחנה ואילתור בפסנתר בכל הרמות. לאוהבי אמנות התיווי (כתיבה והדפסה של תווים) קיימת גם אופציה לשילוב לימוד כל חוקי התיווי מהיסודות ועד לרמה המתקדמת ביותר בהתאמה למגוון סגנונות מוסיקליים תוך אפשרות להכיר את שיטות הפקת התווים באמצעות תוכנות מחשב בכל הרמות. אלפי קבצי תווים לשירים וליצירות הופקו בסטודיו לפסנתר עד היום והם משמשים בין היתר חלק ניכל מהחומר בשיעורי הפסנתר (חלק מהם מוצגים כאן באתר).
  • רוצים לנגן שירים? במהלך שנות ההוראה שלי יצרתי, ערכתי ועיבדתי מאות שירים בסגנונות שונים וברמות נגינה שונות. כאן באתר תוכלו לקבל "טעימה" של תווים לשירים מספריית הסטודיו.
  • רוצים לדעת להדפיס את התווים שיצרתם או עיבדתם? אפשר ללמוד איתי את כל יסודות השימוש בתוכנת "סיבליוס" – אחת התוכנות המקצועיות ביותר הקיימות בעולם להדפסת תווים. ניתן ללמוד איתי כיצד להשתמש בה ולהפיק לעצמכם את חוברת התווים הפרטית שלכם (או את זו שתרצו לפרסם). התחום הזה נלמד אצלי בכל הרמות – מתחילים ומתקדמים.  
  • מלבד השיטה החדשנית, המהירה והמהנה בה לומדים אצלי את החומר המסורתי במסגרת שיעורי הפסנתר, לימוד פסנתר יכול לכלול אצלי גם עיבוד לפסנתר, תחום בו אני מומחה. כמורה לפסנתר במהלך כל שנות ההוראה פיתחתי וגיבשתי שיטה יעילה המתאימה לכל מי שרוצה לדעת את מיומנות הנגינה של שירים בפסנתר, גם כאשר התווים היחידים שיש בידו הם תווי השירה. איך להתשמש בשמיעה בצורה נכונה כדי לשפר את התוצאות? מהם החוקים? ניתן לקבל אצלי את כל הכלים הדרושים לליווי שירים בפסנתר, גם למי שמתחיל מהצעד הראשון. לא חייבים להגיע עם ידע מוקדם!  לימודי העיבוד מכילים פרקים רבים החל מנגינת אקורדים בפסנתר באופן נכון, ועד לעיבוד פסנתרני ברמות הכי מתקדמות במגוון ענק וחוצה תרבויות של סגנונות מוסיקליים.