כל גיל

לנגן בכיף בכל גיל

לימוד פסנתר למבוגרים

מה, אין גיל שהוא מאוחר מדי?

במהלך עבודתי כמורה לפסנתר אני פוגש קהל מגוון. ילדים, בני נוער, אך גם לא מעט מבוגרים. לימוד פסנתר הוא אפשרי לכל אחד, בכל גיל.  גם אם עברתם את גיל 60, או אפילו 70, גם אם פעם אי שם בילדות הרחוקה למדתם נגינה בפסנתר ואתם רוצים לחזור לזה.  גם אם הגעתם אלי ללא ידע קודם כלל בנגינה בפסנתר.  כשתתחילו בלימוד פסנתר תגלו ששיעורי פסנתר יכולים באופן מיידי להעניק לכם ולנשמה שלכם כלי ביטוי נהדר. בשביל לימוד פסנתר כל מה שדרוש הוא רצון ואהבה למוסיקה.  את השאר נעשה יחד כאן בשיעור צעד אחרי צעד.  יש לי סבלנות רבה, וגם ניסיון רב שנים בהוראת נגינה למבוגרים.  אני שם דגש בסטודיו לפסנתר על ההנאה והכיף לצד תהליך למידה יסודי.

מי לומד בסטודיו לפסנתר?

למרות גילי הצעיר יחסית (46) אני למעשה מורה לפסנתר ולמיומנויות המוסיקה כבר למעלה מ-20 שנה. במהלך השנים האלה לימדתי באופן פרטי בסטודיו לפסנתר, במרכזים למוסיקה ובמוסדות חינוך.  חלק מתלמידי הם כיום בוגרי מוסדות אקדמיים כגון בית הספר למוסיקה ע”ש בוכמן מהטה ו”רימון”.  חלקם אף מורים לפסנתר, לתיאוריה ולמיומנויות המוסיקה. מאות תלמידים בכל הגילאים למדו אצלי עד היום נגינה בפסנתר, אורגן וכל סוגי הקלידים. חלקם התחילו מהצעד הראשון וחלקם הגיעו אלי עם רמת נגינה גבוהה. לומדים אצלי אמנם גם ילדים, אך חלק גדול מתלמידי הסטודיו לפסנתר משתייכים לאוכלוסיה המבוגרת.  לימוד נגינה למבוגרים מוכיח את עצמו לא רק כמהנה אלא גם דבר שהוא הרבה מעבר לכך.

מעבר למורה לפסנתר

לימוד פסנתר לא חייב להיות רק קלאסי. בנוסף לנגינת יצירות קלאסיות של מלחינים כמו שופן, בטהובן ובאך.  רבים מתלמידי לומדים אצלי כחלק מתוכנית הלימודים גם נגינת עיבודים לשירים בפסנתר, בכל הסגנונות ומכל הזמנים. הסטודיו מצוייד בתווים לשירים מכל התקופות ואני מעניק כלים רבים, באופן שיטתי ומובנה. בעזרת הכלים האלה לומדים כיצד לגשת לשיר חדש.  למשל, אנחנו לומדים ביצוע נכון של אקורדים בפסנתר כחלק מעיבוד מוסיקלי.  בחלק אחר מהמקרים נהנים התלמידים ממאגר העיבודים הענק שכבר קיים בסטודיו.בזכות שיטות מיוחדות שפיתחתי במשך השנים לימוד פסנתר בסטודיו הופך לחוויה מיוחדת בכל גיל.

כמורה שהתחנך באקדמיה הישראלית של שנות התשעים היה לי טבעי לפתח שיטת לימוד חדשנית, מהירה ומהנה. השיטה פועלת על ילדים ומבוגרים כאחד, ומוכיחה עצמה שוב ושוב בכל השנים בהן אני מורה לפסנתר.  היא כוללת התאמה ספציפית מאד ואישית של התכנים ושל מבנה תוכנית הלימודים. אני לא פוסח על הבנה טובה של יסודות המוסיקה (כל אחד ברמה לה הוא זקוק). המטרה היא להביא למיצוי מירבי של הפוטנציאל הטמון בכל תלמיד.  הדגש הוא תמיד החוויה – לנגן בכיף!