אודותיי

נעים מאד! אני יהונתן קול, בן 51, אבא לשני ילדים מקסימים, פסנתרן, מורה לפסנתר וקלידים, מלחין ומעבד, בוגר האקדמיה למוזיקה בניצוח וקומפוזיציה ומורה מוסמך למוזיקה. הוראת מבוגרים היא אחד מתחומי המומחיות שלי. בתקופת לימודיי זכיתי להיות תלמידם של כמה מגדולי הפסנתרנים, המוזיקאים, המלחינים והמנצחים בארץ כגון יונתן זק, הפרופ' אבל ארליך, אבנר איתי, ונועם שריף. כמורה אישי בלימודי הנחה אותי הפרופ' יצחק סדאי.

אני מורה לפסנתר ולמיומנויות המוזיקה (כגון תחומי התיאוריה ופיתוח שמיעה) מזה למעלה מ-20 שנה. הלימודים איתי מתקיימים באופן פרטי בסטודיו, במרכזים למוסיקה וגם במוסדות חינוך. חלק מהתלמידים/ות שלי עצמם/ן הם/ן כיום בוגרי/ות מוסדות אקדמיים כגון בית הספר למוסיקה ע”ש בוכמן מהטה, ”רימון”, ומוסדות אחרים, וחלקם גם הם מורים/ות לפסנתר. עד היום הגיעו אלי מאות תלמידים/ות ללימודי נגינה ותיאוריה.

בנוסף לנגינת יצירות של מוצרט ובטהובן רבים מתלמידי/ותי לומדים/ות אצלי גם נגינת מוזיקה עכשווית הכוללת נגינת שירים בפסנתר ואילתור. כמורה שהתחנך באקדמיה למוסיקה בתל אביב בשנות התשעים היה לי טבעי לפתח שיטת לימוד חדשנית, מהירה ומהנה שמוכיחה עצמה שוב ושוב בכל שנות ההוראה שלי, והיא מבוססת על איבחון ואיתור נטיותיו/יה הטבעיות של כל תלמיד/ה והתאמה ספציפית ואישית של כל אחד מהתכנים שנכלול בתוכנית הלימודים שלנו. כל זה בלי לוותר על הבנה טובה של יסודות המוזיקה (גם ברמות מתקדמות – תלוי בצרכים). אחת המטרות החשובות היא להביא למיצוי מירבי של הפוטנציאל הטמון בכל תלמיד/ה.

תחום בו אני מומחה הוא עיבוד לפסנתר וניתן לבצע אצלי קורס פרטי המתמקד בנושא הזה. כמעבד פעיל הוצאתי לאור עיבודים רשמיים לפסנתר לשיריהם של מתי כספי, יוני רכטר, דני רובס, דוד זהבי, ישי ריבו ורבים אחרים. אני נמצא כיום בעיצומו של פרויקט גדול של כתיבה, עריכת תווים והוצאה לאור של עיבודי פסנתר רשמיים לכל שירי נעמי שמר, ולכל שירי עידן רייכל. חלק גדול מהעיבודים שלי נמצאים גם כאן, בחנות התווים של האתר שלי וחלק נוסף באתר התווים www.tavim.com. כל העיבודים שחיברתי והוצאתי לאור הינם עיבודים מאושרים לפי חוק זכויות יוצרים ורשומים במאגר המידע של היצירות באקו"ם. כולם נכתבו בתיאום עם המלחין המקורי, וחלק גדול מהם אף בהזמנתו.

לנגן בכיף

הרבה יותר מאשר לימוד פסנתר – חשוב לא פחות אצלי, ואולי אפילו יותר, זה שהתלמידים/ות שלי יהנו ויקבלו שיעור חוייתי. למרות שאני מלמד נגינה ותיאוריה עד רמת אקדמיה, רבים מתלמידי/ותי לא חיפשו מורה לפסנתר כדי להגיע לבימות הקונצרטים. הם/ן באים/ות לעשות משהו "בשביל הנשמה" ואני דואג שיהיה כיף.

כל אחד/ת יכול/ה לנגן בפסנתר. גם אם עברתם/ן את גיל 65, וגם בלי שום ידע קודם תגלו ששיעורי פסנתר יכולים לעניק לכם ולנשמה שלכם/ן כלי ביטוי נפלא! בשביל לימוד נגינה כל שדרוש הוא רצון ואהבה למוסיקה. את השאר נעשה יחד כאן בסטודיו לפסנתר. אני מנוסה מאד בהוראת קהל מבוגר. אפשר להתחיל גם אם אתם/ן מעל גיל 70! לקריאה נוספת על הוראת נגינה בגיל מבוגר בסטודיו הקליקו כאן. לידיעתכם/ן, אני לא רק מורה לפסנתר! ניתן ללמוד אצלי תיאוריה, עיבוד לפסנתר ובנוסף גם את שימושי המחשב להקלטה ועריכה. אם אתם/ן רוצים/ות לקרוא עוד על הדברים הנוספים שניתן ללמוד אצלי הקליקו כאן.