שירי שבת

שירי שבת - תווים ואקורדים

שירי שבת: ספריית התווים של הסטודיו לפסנתר מכילה מאות דפי תווים לשירים וליצירות מכל הזמנים. העליתי לאתר להנאתכם דוגמית קטנה מתוך המאגר. בעמוד זו תוכלו לצפות בתווים לשירים לשבת, להדפיס אותם ואף לשמוע את דף התווים מתנגן לו דרך ערוץ ה-YouTube של האתר. התווים מתנגנים באמצעות תוכנת מחשב הקוראת את התווים ומתרגמת אותם לצלילים. בסרטון תוכלו לראות סמן העוקב אחרי התווים. נגינה מהנה!

 


שירי שבת שלום

הצעות שלכם לשירי שבת

עלה לכם רעיון לשירי שבת חשובים ומפורסמים שלא מופיעים כאן ואתם רוצים לשתף אותי? ייתכן ואוכל להעלות אותם, אפילו בתווים לפסנתר! כל שעליכם לעשות הוא לפנות אלי בדף צור קשר ולהציע את הרעיון שעלה לכם. כל רעיון יבדק ואם ימצא מתאים אכין ואעלה אותו. להצעת רעיונות לשירים שטרם הועלו לכאן (וגם כל רעיון הקשור לשירים שכבר ועלו!) אתם מוזמנים להקליק כאן ולכתוב לי. שירים לשבת שכבר נמצאים בהכנה ויעלו בקרוב: "דרור יקרא", "הללויה בצלצלי שמע", "ירדה השבת", ו-"לכה דודי". בנוסף, לכל אחד מהשירים תתווסף גירסת פסנתר אחת לפחות. אני מקווה שהשימוש בעמוד החדש המוקדש לשירים ליום שבת יהיה לכם מהנה ומועיל. נגינה נעימה!

שירי שבת כחלק מספריית השירים והיצירות של הסטודיו לפסנתר

מלבד שירי שבת ספריית הסטודיו כוללת יצירות ושירים רבים החל מהתקופה הקלאסית ועד למוסיקה עכשווית. המאגר נאסף ונערך במשך כל שנות עבודתי כמורה לפסנתר. אני מעניק למבקרים באתר את האפשרות ליהנות מדגימה קטנה של יצירות עבריות מתקופות שונות ובסגנונות שונים וגם של יצירות קלאסיות במגוון רמות נגינה ממאגר הסטודיו. כמו שירי שבת, גם חלק גדול משאר השירים מכילים גם סימולי אקורדים. רוב התווים של השירים והיצירות ניתן להורדה חופשית למחשב. אין צורך בהרשמה לאתר.

שירי שבת וגם שאר היצירות באתר נערכו ברמות נגינה מגוונות. חלק מהיצירות כתובות כאן רק ברמת קושי אחת או שתיים, אך לחלק גדול מהיצירות והשירים באתר קיימות מספר גירסאות אצלי, ברמות קושי שונות ומגוונות. בשיעורי הפסנתר אני מתאים את הגירסה הנכונה לרמת השליטה במוסיקה ובפסנתר של כל אחד ואחת. חלק גדול מהשירים שלפניכם מוצג בתבנית של מלודיה ואקורדים ויכול לשמש גם לכלי נגינה מלודיים / הרמוניים נוספים מלבד פסנתר כגון אורגנית, גיטרה, חלילית, ומפוחית. אם אתם רוצים לנווט לתפריט התווים הראשי הקליקו כאן.