אביתר בנאי

אביתר בנאי

אביתר בנאי – תווים ואקורדים – הקליקו על תמונת התווים של השיר שבחרתם ותוכלו להדפיס דוגמה בחינם מתחילת השיר וגם לשמוע את דף התווים של השיר המלא מתנגן לו דרך ערוץ ה-YouTube של האתר. התווים מתנגנים באמצעות תוכנת מחשב הקוראת את התווים ומתרגמת אותם לצלילים. העמוד נמצא בהקמה ובקרוב יתווספו אליו שירים נוספים. נגינה מהנה!

נגינה מהנה! יהונתן קול – מורה לפסנתר

משינה פרח

אביתר בנאי

אביתר בנאי, יליד 1973, בן למשפחת בנאי (אחיהם של אורנה בנאי ומאיר בנאי), הוא מהזמרים-יוצרים החשובים בישראל. בנעוריו למד בנאי במגמת קולנוע ולמד אצל מורה לפסנתר במשך שמונה שנים. עם שחרורו מהצבא בשנות ה-90, בעודו שוכר דירה בתל אביב הלחין בנאי את השירים לאלבומו הראשון במקביל לכתיבת מוסיקה לתיאטרון. בנאי החל להופיע עם שירי האלבום הראשון שלו במקומות קטנים ואינטימיים כמו צוותא ובית ליסין. חיים שמש, שהיה פעיל בתעשיית המוסיקה הישראלית הציע לו להפיק ולהקליט עבורו את האלבום הראשון. להפקת אלבום הבכורה שלו הצטרפו קורין אלאל ואסף אמדורסקי והיה מעורב בו גם פיטר רוט. אביתר בנאי זכה להצלחה מסחרית כבר מאלבומו הראשון. (“אלבום פלטינה”).

האלבום הבא של בנאי “שיר טיול” נכתב בזמן שהותו במצפה רמון מייד לאחר חזרתו של בנאי מטיול במזרח (הודו וההימלאיה). האלבום לא הגיע להיקף מכירות משמעותי ולא צלח. בתחילת העשור הראשון של המאה ה-21 החל בנאי בתהליך של התקרבות אל המסורת. את התקופה מסמן האלבום המצליח מאד שלו “עומד על נייר” שזכה לתואר “אלבום זהב”. האלבום “לילה כיום יאיר” שראה אור בשנת 2009 מבטא בתכניו באופן הבולט ביותר את ההתקרבות הגדלה שלו את הדת. האלבום זכה להצלחה וזיכה אותו בתואר “זמר השנה” (רשת ג’ וגלגלצ), והשיר “עד מחר” זכה לתואר “שיר השנה” בגלגלצ. האלבום זכה במעמד “אלבום פלטינה”. בשנת 2013 יצא לאור האלבום הבא של אביתר בנאי – “יפה כלבנה” שאת כל שיריו כתב והלחין מלבד הלחן ל”שלוש תנועות”. נוסף על אלבומיו השתתף בנאי בעוד עשרות הקלטות (כגון הקלטות במסגרת “עבודה עברית” – ו – “חברים שרים קורין”). עד היום נחשב אביתר בנאי לאחד האמנים הדומיננטיים והמשפיעים בנוף של התרבות הישראלית.

 

ספריית התווים של הסטודיו לפסנתר

במהלך שנות עבודתי פגשתי כמות גדולה של תלמידים, רבים מתוכם ביקשו ללמוד לנגן תווים שלא היה קל למצוא, אם בכלל. כתוצאה מהצורך ההולך וגובר בתווים לשירים כחלק מלימוד פסנתר, אספתי וערכתי ועיבדתי לפסנתר במשך כל השנים האחרונות מאגר גדול של תווים לשירים וליצירות. לעיתים, על מנת להתאים במדוייק את היצירה או השיר לרמת הנגינה של כל תלמיד נרשמו מספר גרסאות של תווים. הן לרמות המתחילים, הן לרמות הבינוניים וגם לרמות של התלמידים המתקדמים.  לאחרונה החלטתי להעלות דוגמית קטנה מתוך מאגר התווים, ואותה אני אף דואג לרענן מפעם לפעם.  בנוסף לשיריו של אביתר בנאי הוכנסו לאתר הסטודיו תווים לשירים עבריים נוספים מתקופות שונות וברמות נגינה שונות. על מנת לצפות בתווים נוספים הקליקו כאן